Zagospodarowanie ścian w małym mieszkaniu

Jak zmieścić jak najwięcej w niewielkim wnętrzu?

Im mniejsze pomieszczenia, tym bardziej trzeba się będzie wykazać podczas meblowania. Naprawdę małe pokoje wymuszają rezygnację z estetycznych i zdawać by się mogło niezbędnych mebli typu stoły, biurka, fotele na rzecz wielofunkcyjnych, łączących rolę kilku innych mebli – na przykład rozkładany fotel, na którym w dzień można usiąść i coś przeczytać, w nocy natomiast spać jak w normalnym łóżku. Takie umeblowanie często można również składać i np. wsuwać we wnęki, dzięki czemu w dzień nie zagradzają cennej wolnej przestrzeni w centrum pomieszczenia. Umieszczenie na jednej ścianie bądź części ściany regału dopasowanego rozmiarem powinno być doskonałym rozwiązaniem w celu uniknięcia bałaganu i zbędnej straty miejsca. Regał może posiadać półki o różnej powierzchni, w których zmieszczą się książki, odzież, zastawa stołowa, wiele drobnych, ale potrzebnych przedmiotów, jak również miejsce na wstawienie komputera, telewizora, komputera.

Jak duży regał do mieszkania?

Do niedawna dość popularne były tzw. meblościanki, które zajmowały powierzchnię całej ściany i były raczej funkcjonalne, aczkolwiek w małych wnętrzach mogły sprawiać przytłaczające wrażenie. Odchodzi się już od tego typu rozwiązań na rzecz regałów znacznie lżejszych w formie – przeważnie są mniejsze i pozwalają na więcej swobody w konfiguracji. Stosuje się jaśniejsze kolory, które mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, jak również wpływają na jego oddziaływanie na ludzką psychikę. Wśród jasnych, przyjemnych dla oka kolorów znacznie lepiej się funkcjonuje.

2 Komentarze

  1. Nie jestem przekonany, czy duże regały to dobry pomysł. Owszem są pojemne, ale zajmują sporo miejsca i łatwo się w nich robi bałagan. Lepiej zmieścić we wnęce szafę, a półki wmontować gdzieś pod meblami (lub nad)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*