Regały w biurze

Porządek w dokumentach

Dzięki temu, że większość biur wyposaża się w szafki, regały i półki, możliwe jest zapanowanie nad codziennie rozszerzanym chaosem przeróżnych dokumentów i innych treści. Specjalne biurowe regały dostosowane są do przeważnie wykorzystywanych rozmiarów segregatorów czy teczek, więc wszystko idealnie się mieści – dla uzyskania optymalnego efektu można na przykład tak dobrać wysokość półek regału, by idealnie mieściły stojące segregatory na dokumenty A4. Dzięki temu nie będą się przewracać i mieszać, a w biurze będzie panował idealny porządek. Regały do biur są nieco inne niż te przeznaczone do mieszkań prywatnych – zazwyczaj bardziej surowe w formie, pozbawione dekoracji, lżejsze, wykonane ze stali, plastiku, tworzywa. Stosuje się również drewno lub sklejkę, w zależności od specyfiki pomieszczenia, w jakim mają się znaleźć. Regały do biur oraz pomieszczeń typu archiwa niejednokrotnie są bardzo duże, więc żeby je umieścić w środku, wykorzystuje się możliwość składania i rozkładania z segmentów.

Nowoczesne biuro

Regały pojawiają się w niemal każdym biurze, nawet tam, gdzie obraca się stosunkowo niewielką ilością dokumentów. Niekiedy są tylko kilkusegmentowe, zlokalizowane w pobliżu miejsca pracy danego urzędnika – chodzi o to, żeby wszystkie dane były w zasięgu ręki. Teoretycznie duża ilość komputerów w instytucjach i odstępowanie od powszechnej „papierologii” to czynnik, który mógłby zmniejszać popularność regałów, ale do tej pory wciąż jeszcze są obecne i cenione – gwarantują za dużą wygodę, by można było tak łatwo z nich zrezygnować.

2 Komentarze

  1. Przeważnie w biurach używa się regałów na jednej ścianie, a pozostała część pomieszczenia pozostaje przestronna i otwarta. Dzięki temu odwiedzający nie czują się przytłoczeni dużą ilością mebli w takim wnętrzu.

  2. Wydaje mi się, że nic nie zastąpi regału, bo półki czy szuflady mają niewielką pojemność. Trzeba jednak dobrze wybrać rozmiar takiego mebla, dzięki czemu wszystko się zmieści i będzie panował porządek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*