Regał schodkowy w aranżacji wnętrz

Odpowiedni regał jest bardzo istotnym elementem wystroju wnętrza. Pełni on nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczną. Można na nim ułożyć i zaprezentować ulubione książki czy pamiątki, oraz wykorzystać do przechowywania rozmaitych przedmiotów np. dokumentów. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest dziś regał schodkowy. Daje on szereg możliwości aranżacyjnych – dopasujemy go do każdego wnętrza i wystroju, bez względu na gabaryty pomieszczenia czy dominujący styl.

O czym warto pamiętać przez zakupem

Przed dokonaniem wyboru należy dobrze przemyśleć, jaką funkcję będzie spełniał regał w danym wnętrzu. Jeśli bardziej praktyczną, warto zastanowić się dużym, zamkniętym regałem przyściennym z wysuwanymi półkami, w którym można z łatwością przechować ważne przedmioty. Jeśli regał ma być ozdobą pomieszczenia można postawić na coś bardziej wyszukanego. Dobrym pomysłem będzie np. modułowy regał otwarty, na którym można wyeksponować bardziej dekoracyjne elementy.

Pomysły na aranżacje

Regał schodkowy daje wiele możliwości, nawet w przypadku małych pomieszczeń. Przede wszystkim można modyfikować jego kształt i wymiary, dopasowując je do potrzeb danego wnętrza. Można go z powodzeniem wykorzystać, jako nowoczesną formę podziału przestrzeni na poszczególne sekcje np. ustawiając regał pomiędzy strefą wypoczynku a strefą jadalni. W nierozkładowych mieszkaniach to świetna metoda na wykorzystanie maksimum przestrzeni. Poza tym regał modułowy jest bardzo modny i podkreśli nowoczesność każdego wnętrza.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*